Barınma

 

Konukevi

Öğrencilerimiz, Kurupelit Kampüsünde, doğa ile içi içe, eşsiz deniz manzaralı, içerisinde balo solonu, restoranı bulunan 20 odalı (16 çift kişilik, 4 suit) 44  yatak kapasiteli Üniversitemiz Konukevinin her türlü imkânından yararlanabilmektedirler.

 

 

 

Omtel Otel

Üniversitemiz Kurupelit Kampüsünün deniz ile buluştuğu sahil şeridinde mülkiyeti Üniversitemize ait; içerisinde çeşitli toplantı, balo ve düğün salonları bulunan,  44 odalı ve 90 yataklı bir oteli bulunmaktadır. Üniversitemiz öğrencileri, Akdeniz Bölgesindeki otelleri aratmayacak bir kumsala sahip bu otelin tüm imkanlarından yararlanabilmektedir.

OMÜ Öğrenci Yurtları

Kız Öğrenci Yurdu
Atakum ilçesinin merkezi ve gözde semtlerinden Mimar Sinan Mahallesinde bulunan iki blok Kız Öğrenci Yurdu 150 yatak kapasitelidir. Yurt iki,  üç ve dört kişilik odalarda barınma hizmeti sunmaktadır. Her katta bir dinlenme salonu ve ayrıca TV odası bulunmaktadır. Barınma ve çalışma ortamlarıyla oldukça konforlu olan yurtlarımızda öğrencilerin kullanımına açık tam donanımlı mutfak da mevcuttur. Yurt hafif raylı sisteme oldukça yakın olup şehir merkezi ve üniversite kampüsüne ulaşım oldukça kolaydır.

Erkek Öğrenci Yurdu

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Kampüsünde bulunan erkek öğrenci yurdu iki bloktan oluşmaktadır. Her blok iki kat olup tek, iki, üç ve dört kişilik odalar bulunmaktadır. Toplam yatak kapasitesi 81'dir. A ve B Bloklarda ayrı ayrı ortak mutfak ve TV odaları olup genel bir ders çalıma odası da mevcuttur. Yurt hafif raylı sistem ve dolmuş hattına oldukça yakın olup şehir merkezine ve Üniversite kampüsüne ulaşım oldukça kolaydır.

 

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtları

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Merkez Kampüsü içerisinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Samsun Kız Öğrenci Yurdunda 1047 kız, Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurdunda 2526 kız, Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdunda 1468 kız, Karadeniz Erkek Öğrenci Yurdunda 1728 erkek öğrenci barındırılabilmektedir. Ayrıca Üniversitemize ve şehir merkezine yakın mesafede bulunan KYK'ya bağlı İlkadım Yurdunda 849 kız, Atakum Yurdunda 438 kız, Gülcemal Hatun Yurdunda 360 kız, Ali Fuat Başgil Yurdunda 813 erkek, Bafra ilçesinde bulunan Milli Piyango Yurdunda 256 kız, 256 erkek öğrenci, Çarşamba ilçesinde bulunan Yurtta 508 kız, 350 erkek öğrenci, Terme ilçesinde bulunan yurtta 192 kız 128 erkek öğrenci, Ondokuz Mayıs ilçesinde 213 kız, 213 erkek, Alaçam ilçesinde 80 kız, 60 erkek, Kavak ilçesinde 102 kız, 90 erkek, Havza ilçesinde 426 kız, 132 erkek Vezirköprü ilçesinde 321 kız, 90 erkek öğrenci  barındırılabilmektedir. Yurtlarda lokanta, kantin, çamaşırhane, fotokopi kırtasiye işletmeleri, çalışma salonları, kütüphane, ücretsiz internet, oyun ve televizyon salonları gibi sosyal alanlarla birlikte sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri alanlarda mevcuttur.

Özel Yurtlar

Üniversitemiz Kurupelit ve İlkadım kampüslerine tek araç ile ulaşım mesafesinde çok sayıda, tam donanımlı özel kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. Bu yurtların birçoğu son derece konforlu olup profesyonelce yönetilmektedirler.