DİL KURSLARI

Üniversitemizde dil kursları Yabancı Diller Yüksekokulu Kurs Birimi Tarafından düzenlenmektedir.

Kurslar Birimi genel olarak dil kursları düzenlemek ve kursların sağlıklı bir şekilde yürütülmesinden sorumludur. Yabancı dil ihtiyacının en güvenilir bir şekilde karşılanabilmesi açısından Yüksekokulumuz tarafından belirli dönemlerde yabancı dil kursları düzenlenmektedir. Bu kurslarımızdan gerek Samsun halkı gerek üniversitemiz öğrencileri gerekse akademik personelimiz yararlanabilmektedir.

Birim, Yabancı Dil Sınavı (YDS) hazırlık kursu, 40 Kredilik Almanca, Fransızca Öğretmenliği öğrencilerine veya mezunlarına yönelik İngilizce Öğretmenliği sertifika kursu, Çince kursu, İngilizce akademik konuşma ve yazma kursu ve ayrıca Samsun İlinde bulunan, kamu ve/veya özel kurum, kuruluşlardan ve topluluklardan gelen taleplere bağlı olarak dil kursları planlayabilmektedir. 

Uluslararası İlişkiler Ofisine destek olarak, Kurs Birimi ile koordinasyon içerisinde ERASMUS Programı ile ülkemize gelen öğrencilere akademik İngilizce dersleri ve Türkçe kursları bu birim tarafından verilecektir. Ayrıca yine Kurs Birimi ile koordineli olarak, ikili anlaşmalar kapsamında Üniversitemize gelen misafir öğretim elemanı ve öğrencilere Türkçe kursları düzenlemek, onlara rehberlik etmek ve oryantasyon programı düzenlemek bu birimin görevleri arasındadır.

Erasmus Programı ile yurtdışına gitmeye hak kazanan öğrencilere ve personele Sürekli Eğitim Merkezi tarafından ücretsiz İngilizce kursu düzenlenmektedir.