Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgi Paketi - Ders Kataloğu

Barınma

 

Konukevi

Üniversitemiz Kurupelit Kampüsünde, doğa ile içi içe, eşsiz deniz manzaralı, içerisinde balo solonu, restoran, pastane ve oyun salonu bulunan 22 odalı ve 48 yataklı bir Konukevi mevcuttur. Öğrencilerimiz, hizmetlerini Türk misafirperverliği ve aile sıcaklığıyla sunan  Konukevi’nin her türlü imkânından yararlanabilmektedirler.

 

 

Omtel Otel

Üniversitemiz Kurupelit Kampüsünün deniz ile buluştuğu sahil şeridinde mülkiyeti Üniversitemize ait; içerisinde çeşitli toplantı, balo ve düğün salonları bulunan,  44 odalı ve 90 yataklı bir oteli bulunmaktadır. Akdeniz Bölgesindeki otelleri aratmayacak bir kumsala sahip bu otelimizin tüm imkanlarından öğrencilerimiz yararlanabilmektedir.

 

Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtları

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Merkez Kampüsü içerisinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Samsun Kız Yurdunda 1047 kız, Karadeniz Yurdunda 1728 erkek öğrenci barındırılabilmektedir. Kurupelit Merkez Kampüsümüzde yapımı devam eden 2200 kişilik öğrenci yurdumuz vardır. Ayrıca Üniversitemize yakın mesafede bulunan KYK'ya bağlı kız yurdu, şehir merkezine yakın mesafede bulunan İlkadım Yurdunda 600 kız, 132 erkek, Bafra ilçesinde bulunan Milli Piyango Yurdunda 256 kız, 256 erkek öğrenci, Çarşamba ilçesinde bulunan Yurtta 155 kız, 125 erkek öğrenci, Terme ilçesinde bulunan yurtta ise 192 kız 128 erkek öğrenci, Ondokuz Mayıs ilçesinde karma yurtlarda öğrenciler  barındırılabilmektedir. Havza, Ladik ve  ilçelerindeki yurt inşaatları devam etmektedir. Yurtlarda çalışma salonları, kütüphane, oyun ve televizyon salonları gibi sosyal alanlarla birlikte sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri alanlarda mevcuttur.

Özel Yurtlar

Üniversitemiz Kurupelit ve İlkadım kampüslerine tek araç ile ulaşım mesafesinde çok sayıda, tam donanımlı özel kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. Bu yurtların birçoğu son derece konforlu olup profesyonelce yönetilmektedirler.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgi Paketi - Ders Kataloğu - Barınma